Proč jsou Hurghada a Marsa Alam nejoblíbenější letoviska v Egyptě?

Hurghada – ráj potápěčů, shopaholiků i milovníků relaxu

Hurghada kdysi bývala pouze malou rybářskou vesničkou, počátkem 80. let minulého století se však začala měnit na moderní turistickou destinaci. Dnes se jedná o nejpopulárnější egyptské letovisko, do kterého pravidelně cestují desetitisíce lidí toužících po skvělé dovolené plné odpočinku, zábavy a skvělých zážitků.

„Pokud si chcete hlavně odpočinout, místní hotely nabízejí nepřeberné množství relaxačních možností a kvalitní servis. Právě poměr kvality a ceny dělá z Egypta nenahraditelnou destinaci,“ říká Lenka Pátek, obchodní ředitelka CK Blue Style.

Těm, kteří vyznávají aktivní dovolenou, jsou k dispozici různé vodní sporty včetně potápění a windsurfingu či výlety do pouště na velbloudech i terénních čtyřkolkách.

Hurghada je pro milovníky historie zároveň branou do celého Egypta, protože má ideální polohu pro návštěvu Káhiry a přilehlých pyramid v Gíze, Luxoru, Údolí králů a chrámového komplexu v Karnaku.

Průzračné Rudé moře je dalším důvodem, proč se Hurghada těší tak velké oblibě. Na své si přijdou nejen zkušení potápěči, ale i ti méně zdatní, kteří chtějí objevovat podmořský svět se šnorchlem. Korálové útesy s pestrobarevnými rybkami a jinými podmořskými živočichy se nacházejí téměř u každého hotelu.

Tip na hotel: Hotel Sunrise Garden Beach Resort & Spa

Součástí resortu je nově vybudovaný aquapark, několik bazénů a plně vybavené wellness centrum, kde si můžete po dni stráveném na slunci odpočinout během některé z nabízených relaxačních procedur. Tento přátelský hotel je ideálním výchozím bodem pro nákupy a noční život.

„Nakupování v Hurghadě může být nejen skvělý zážitek a velká zábava, ale lze ho také pojmout jako seznámení se s místním stylem prodeje,“ doporučuje Lenka Pátek.

Jen co vyjdete na ulici, budou vás místní obchodníci okamžitě lákat do svých obchůdků. Pokud budete chtít, můžete se nechat vtáhnout do víru dění, ale i když nic nekoupíte, můžete posedět s obchodníkem při šálku čaje.

Co všechno je možné v Hurghadě koupit?

Určitě je to množství suvenýrů, oblečení, ručníky, kožené tašky, šperky, ručně tepané talíře nebo vodní dýmky. Z potravin je to například halwa (sladký dezert známý i v Čechách), tahini (ochucená pasta z namletého sezamového semínka), karkade (ibiškový čaj) a samozřejmě také čerstvé ovoce.

Další info: https://blog.blue-style.cz/destinacni-kniha/hurghada

Hotely na vysoké úrovni a fascinující podmořský svět – to je dovolená v Marsa Alam

Marsa Alam byla v minulosti nenápadnou a relativně bezvýznamnou rybářskou vesničkou, kde se obyvatelé věnovali chovu koz a ovcí, ale také těžbě drahých kamenů.

Její turistický význam vzrostl až po výstavbě mezinárodního letiště v roce 2003. Od té doby začala výstavba luxusních hotelových resortů a dnes se jedná o prakticky nejvyhledávanější destinaci v Egyptě.

A není se čemu divit, místní hotelové resorty vám nabídnou vše, co od dokonalé dovolené očekáváte. Od vkusně zařízených pokojů, přes vynikající kuchyni až po maximální sportovní vyžití, relaxaci i zábavu.

“Aktuálně zde máme v nabídce více než 30 hotelů, z toho polovina jsou hotely, které exkluzivně nabízí pouze naše cestovní kancelář,” říká Ilona Topolová, tisková mluvčí CK Blue Style.

Marsa Alam je zároveň jednou z nejlepších egyptských destinací pro šnorchlování. V mnoha případech budete mít korálový útes přímo před hotelovou pláží, nemusíte tedy utrácet za organizované výlety.

Tip na hotel: Hotel Albatros Sea World

Velmi oblíbený hotel, o čemž svědčí i vysoké hodnocení na cestovatelských portálech. Svým hostům nabízí 17 venkovních bazénů a také aquapark s atrakcemi pro dospělé i děti. Služby hotelu jsou na vysoké úrovni a zdejší kuchyni si zamilujete od první chvíle.

Rudé moře je ráj potápěčů. Bohatý podmořský svět ukrývá nepřeberné množství ryb všech barev, korálových zahrad či tajuplných vraků. Běžně můžeme spatřit želvy, barakudy, delfíny či murény. Místní potápěčská centra nabízejí získání certifikátů pro potápění, včetně seznamovacích ponorů a lekcí pro začátečníky i pokročilé potápěče. Za poplatek vám také zapůjčí veškeré vybavení.

Chcete se v Egyptě potápět? Respektujte nařízení!

Pozor na omezení v rámci zájmu zachování korálového bohatství:

  • Maximální možná hloubka pro rekreační potápění v Egyptě je 30 metrů.
  • Nesmíte se potápět v rukavicích a dotýkat se vzácného podmořského světa.
  • Je zakázáno brát s sebou pod vodu nože a harpuny.

Pokud tato nařízení nebude respektovat, čekají vás nemalé pokuty.

Chcete zažít něco opravdu jedinečného? Vydejte se na lodní výlet do zátoky Sataya

Obří tříkilometrový korálový útes ve tvaru písmene C, který uvnitř vytváří lagunu o hloubce deseti metrů. Útesu Sataya se přezdívá delfíní zátoka právě kvůli častému výskytu oblíbených vodních savců. Šance, že zde spatříte hejna delfínů, je téměř stoprocentní.

Tip na hotel: Hotel Gorgonia Beach Resort

Další info: https://blog.blue-style.cz/destinacni-kniha/marsa-alam

Tento článek vznikl ve spolupráci s CK Blue Style.

foto: Shutterstock